Семінар 28.11.2019 ММВ

Деталі

«Педагогіка радості у підготовці майбутніх учителів

музичного мистецтва»

28 листопада на факультеті мистецтв імені Анатолія Авдієвського відбувся методичний семінар на тему «Музично-ритмічна діяльність молодших школярів: з досвіду Вальдорфської школи». Організаторами цього заходу для студентів бакалаврату і магістратури виступили завідувач кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування докт. пед. наук, професор А.В.Козир, канд. пед. наук, професор Т.О.Бодрова; канд. пед. наук, доцент Л.П.Степанова; канд. пед. наук, ст. викладач О.П.Гусаченко.

До участі у семінарі запрошено педагога-практика, вчителя музичного мистецтва спеціалізованої авіаційно-технічної школи № 203 м. Києва О.А.Орленко, яка здійснює організацію музичної діяльності учнів у відповідності до технології Вальдорфської педагогіки.

В атмосфері педагогічного пошуку викладачами і студентами було обговорено принципи Вальдорфської школи, заснованої на ідеях творчої діяльності, свободи та вільного ритмотворення. У дискусії щодо практичного застосування алгоритмів даної технології в музичній роботі з учнями власну методичну позицію виявили магістранти Валентина Юрченко, Лєра Безушко, Марія Волошина та інші.

У практичній частині семінару (моделювання педагогічних ситуацій на основі методики евритмії, виконання пісень із застосуванням музично-ритмічних рухів та художньо-пластичних вправ) було засвідчено продуктивність навчання учнів із використанням означених засобів, визначено позитивний вплив даної методики на самопочуття та настрій дітей, а також виявлено арт-терапевтичний ефект музичних дій, спрямованих на вдосконалення рухової координації.

Вчитель музичного мистецтва Ольга Орленко, зосередивши увагу на естетико-практичній спрямованості навчальної діяльності учнів Вальдорфської школи, надала студентам цікавий пісенний матеріал для музично-ритмічних вправ, запропонувала активні методи і прийоми творчої роботи.

Студентам важливо було зрозуміти: технологія, впроваджена в Європі сто років тому, і сьогодні може успішно «працювати», вивільняючи через ритм приховану природу дитини на засадах творчої свободи і радості спілкування з однолітками.

Т.О.Бодрова, канд. пед. наук, професор кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського

  01

 02

03

04

   

Електронний деканат  

   

Новини та афіши  

   

Всього відвідувань  

5134722
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
2653
4849
7502
4539068
118912
147473
5134722

Your IP: 66.249.76.46
Server Time: 2020-02-24 13:36:13
   

On-Line відвідувачів  

На сайті один гість та відсутні користувачі

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ